Market Glory

Join siddharta's empire

INSTRUKCJA DO GRY
 

MarketGlory jest to ekonomiczny, polityczny, społeczny i wojskowy symulator, gdzie można zamienić wirtualną walutę na prawdziwe pieniądze.
Każdy gracz z społeczności  MarketGlory  ma możliwość: pracować, zakładać przedsiębiorstwa, ubiegać się o stanowisko w rządzie, polecać poleconych, zdobyć stopnie wojskowe i budować swoją własną organizację.

Droga do sukcesu w chwale Rynku odbywa się poprzez osobistą strategię każdego gracza. Nie ma limitu czasu, niektóre osiągną cele szybciej niż inni. Ważne jest, aby być obecny w MarketGlory i rozwinąć coś, co daje satysfakcję w tej grze. Sukces jest wynikiem działalności opartej na działaniu i wytrwałości. W każdej dziedzinie życia, ci którzy nie rezygnują z pewnością osiągnąć wszystkie swoje cele.
Tak więc sukces w Market Glory może dać znaczne dochody w prawdziwym życiu.
Pieniądze szczęścia nie dają, ale ich liczba tak.

Energia
Dlaczego jest to ważne, aby mieć energię w MarketGlory?
Ponieważ:
- W zależności od poziomu energii otrzymujesz premię za walki i poleconych ;
- Energia jest istotnym czynnikiem przy obliczaniu wydajności;
- W zależności od poziomu energetycznego dostaniesz procent Twoich poleconych zarobków;
- Atak i obrona wpływają na poziom energii.Ile energii można dostać i za co ?
- Energia wzrasta, gdy konsumujemy różne dobra. Rośnie, gdy korzystamy z następujących dóbr: jedzenie (food), kawa (coffee), ubrania (clothes), domki (houses), wino (wine) oraz gazetki. Należy pamiętać, że w tej grze bardzo ważny jest nie tylko rodzaj produktu, ale także jego jakość.
Jedzenie (food) [spożywane o określonych porach, max 4 dziennie co 6 godzin]:
+ niska jakość (low quality) +1 energii
+ średnia jakość (normal quality) +3 energii
+ wysoka jakość (high quality) +5 energii

Kawa (coffee) [może być spożywana, kiedy się chce i jak często się chce]:
+ niska jakość +1 energii
+ średnia jakość +3 energii
+ wysoka jakość +5 energii

Ubrania (clothes) [starczają na 10 dni]:
+ niska jakość +1 energii dziennie
+ średnia jakość +3 energii dziennie
+ wysoka jakość + 5 energii dziennie

Domek (house) [starczają na 30 dni]:
+ House +7 energii
+ Villa +20 energii
+ Palace +35 energii

Wino (Wine) [aktualnie niedostępne]:
+ od 1 do 25 energii w zależności od wieku wina

Aby wyprodukować 1 kg winogron jest wymagane 60 punktów produktywności. Winogrona są używane do produkcji wina.
Do wyprodukowania 1 l wina są wymagane 120 punktów wydajności i 2 kg winogron. Wino jest stosowane przez osoby w celu zwiększenia ich poziomu energii od 1 do 25 w zależności od wieku wina. Przechowywane wino starzeje się i dostaje 0,1 pkt energii co 12 godzin, o 03:00 i 15:00 każdy dzień.W jaki sposób energia zmniejsza się ?
Energia spada  regularnie o 5% co godzinę. W momencie,gdy pracujemy spada o 10%, a gdy walczymy - o 2%.
Wysoki poziom energii pozwala zarobić więcej, ale też trzeba patrzeć na koszty.
UWAGA! Bardzo ważne jest, aby powiązać ze sobą koszty i dochody. Energia może wynosić do 100 %.


Wiedza ( Knowledge)
Dlaczego ważne jest, aby posiadać wiedzę w chwale Rynku?
Wiedza jest istotnym czynnikiem przy obliczaniu wydajności.
Przy zakupie książek, w zależności od ich jakości, otrzymasz wiedzę jak następuje: Niska jakość Book = +1 Wiedza, normalny Book quality = +3 Wiedza, wysoka jakość Book = +5 wiedzy.
Wiedza zmniejsza się o 0,2 dziennie i może osiągnąć maksymalny poziom 1000.


Doświadczenie zawodowe ( Experience)
Dlaczego jest to ważne, aby mieć doświadczenie w pracy w chwale Rynku?
Doświadczenie jest ważnym czynnikiem przy obliczaniu wydajności.
Zwiększa to za każdym razem pracować przez 0,3 dziennie. Jeśli pracujesz na co dzień, doświadczenie wzrośnie. Możesz kupić doświadczenie z kraju rządu, do którego należą do z 1 euro do punktu doświadczeń między 1-100 doświadczenia, z 0,8 euro między 101-500, z 0,6 euro między 501-1000. Doświadczenie zmniejsza się w następujący sposób: między 1 a 10 o 0,1 dziennie, między 11 a 100 do 0,2 dziennie, od 101 do 500. o 0,4 dziennie, pomiędzy 501 a 1000 o 0,6 dziennie.

WYDAJNOŚĆ (  PRODUCTIVITY )
Dlaczego wydajność jest ważna w Glory Rynku?
Wydajność jest zdolnością do produkcji towarów dla firm w których się pracuje.
Wydajność jest obliczana według wzoru: Energy + Experience + Wiedza / 3.
Energii może wzrosnąć do 100 osób.
Doświadczenie może wzrosnąć do 1000.
Wiedza może rosnąć aż do 1000.
Maksymalna wydajność to 700 i zgodnie z nim, otrzymasz wynagrodzenie lub bonus pracy. W części roboczej znajdziesz poziom wydajności na godzinę.

 

MENU GRY :

Home
- W tej zakładce możesz zobaczyć mape swojego kraju, budżet państwa oraz ilość mieszkańców. Dodatkowo przedstawione są tam poszczególne bonusy.

Fight
- W tej zakładce przedstawione są osoby, z którymi możemy walczyć (nie wiem czemu, ale z reguły pojawia mi się tylko trainer - nei przeszkadza to jednak w odbieraniu bonusu, więc nie martwcie się). Jeśli wygrasz walkę (z trainerem zawsze wygrywasz) to otrzymasz bonus za walkę (Fight Bonus). Pamiętaj, że osoba, którą pokonałaś staje się Twoim refferalem i płaci Ci podatki (nie dotyczy trainera). Jeżeli chcesz być pewny, że ktoś inny nie zaatakuje Twojego refferala i nie odbirze Ci go to możesz go zablokować za odpowiednią opłatą.

Work
- W tej zakładce znajdziesz atkualne dostępne miejsca pracy. Po zapracowani udostaniesz pensję w zależności od Twojej produktywności. Pokazana pensja jest dla 100 produktywności i 1 godziny. Każda praca trwa 8 godzin. Tak, więc można łatwo obliczyć swój zarobek według wzoru:
Z=0,08*S*P
Z - zarobek
S - pensja
P - produktywność

Market
- W tej zakładce możesz kupić różne przedmioty dostępne na polskim rynku. Surowce i licencje mogą być kupowane jedynie przez firmy.

Global market
- Działa jak Market, tylko że dostępne sa tu oferty z całego świata, a walutą, którą płacimy produkty jest gold.

Financial Market
- W tej zakładce możesz wymieniać waluty.
W samej grze będąc w Polsce zarabiamy w PLN'ach, które w "Financial Market" możemy wymienić na Gold, a Gold na Euro:
Opłata przy transakcjach jest pobierana w Gold, w wysokości 3%.


My companies
W tej sekcji możesz zakładać przedsiębiorstwa i zarządzać firm.
- Idź do "My companies" >> "Open company". W tej zakładce możesz otworzyć nową firmę oraz zarządzać już posiadanymi firmami. Otwarcie każdej firmy to koszt 10 euro. Za tą cenę dostajesz firmę, jedno miejsce pracy  oraz licencję ważną przez 90 dni. Pierwsze miejsce pracy dostajesz za darmo, gdy otwierasz firmę. Utworzenie każdego kolejnego jest droższe o 0.25 euro od poprzedniego (zaczynajac od 1 euro). Tak wiec dodatkowe miejsce pracy kosztuje 1.25 euro, kolejne 1.5, itd.
Otwarcie firm znacząco podniesie Twoje dochody. Pamiętaj, że inni gracze potrzebują energii, więc kupują różne produkty. Za pomocą firmy możesz produkować różne produkty i sprzedawać je n rynku (polskim lub międzynarodowym).
 
Przed założeniem firmy:
- Po pierwsze przeanalizuj ten sektor rynku, który obejmowała będzie Twoja firma. Następnie przeanalizuj koszty związane z wyrobem Twojego produktu.
Na koszt produktu wpływają 3 czynniki:
+ Na rynku (market) w dziale licencje (licenses) są do kupienia wszystkie licencje. Warto poczytać ich opis. Znajdują się tam informacje odnośnie wymaganej ilości surowców.
+ pensje oferowane na rynku pracy (work)
+ koszt surowców (raw materials) [jeżeli Twój produkt wymaga jakichkolwiek surowców]
Możesz zwiększyć produkcję w swojej firmie dokupując dodatkowe miejsca pracy (workplaces) albo ulepszenia, ktore zmniejszaja koszty produkcji.

Moje spółki - Licencje
W tej sekcji można zobaczyć co licencje można zakupić dla Twojej firmy. Ponadto, każda licencja jest wyjaśniona szczegółowo, ile punktów wydajności są wymagane, surowce do produkcji wyrobów. Jeśli masz ważną licencję lub wykupiłeś licencję, to  data wygaśnięcia licencji jest wyświetlana.

Moje firmy - uaktualnienie
Firmy mogą zostać zmodernizowane do produkcji towarów po niższych kosztach, co Twoja firma może być bardziej skuteczny na rynku. Istnieje 5 poziomów aktualizacji:
Upgrade 1 = 10% wydajności = 10 euro
Upgrade 2 = 20% wydajności = 30 euro
Upgrade 3 = 30% wydajności = 70 euro
Upgrade 4 = 40% wydajności = 150 euro
Upgrade 5 = 50% wydajność = 310 euro

Inwentarz ( Inventory )
W menu zapasów można wyświetlić surowy zapas materiału, wyrobów gotowych zapasów oraz kosztów ich wytworzenia lub nabycia. Również w tym dziale masz możliwość do wprowadzania towarów do sprzedaży, który będzie wyświetlany na rynku krajowym, gdzie firma ma swoją siedzibę.

Praca ( Work)
W tej sekcji można tworzyć nowe miejsca pracy. Tworzenie nowych miejsc pracy , to koszt o 0,25 Euro więcej niż poprzednie. Każde zadanie pracy może być dawane oddzielnie, z możliwością ustalenia wynagrodzenia  do zawieszenia lub można aktywować pracę.

(Produkcja i sprzedaż) Production and Sales
W tej sekcji można wyświetlić listę obywateli, którzy pracowali w firmie, a także wynagrodzenia jakie im spółka wypłaciła.

Finansowe ( Finance)
Każda firma ma swój własny budżet. W tej sekcji można zainwestować i wypłacić pieniądze z firmy. W firmie można inwestować i wypłacać złoto.
Po zainwestowane złoto można zmienić firmę w lokalnej walucie, w którym spółka została założona.
Kiedy wypłacić pieniądze z firmy musisz to zrobić w walucie Gold.
W tym dziale masz też  listę wszystkich transakcji dokonywanych przez firmy.

Licencje ( Licences)
Każda licencja jest ważna przez 90 dni. W spółce można rozszerzyć licencję lub kupić nową. Nawet jeśli wygaśnie licencja nadal można sprzedawać produkty w magazynie. Każdy rodzaj firmy pozwala do konkretnego zakupu.
Licencje dla towarów konsumpcyjnych są podzielone na trzy kategorie w zależności od jakości.
W pozwoleniach na rynku sekcji można odczytać wszystkie szczegóły licencji, takich jak wydajność i towary potrzebne do  potrzebne do produkcji dóbr. Przy zakupie licencji pieniądze trafiają do rządów krajów, gdzie biznes jest tworzony.

Government - Bonuses
Bonusy są oferowane przez rząd kraju, w którym jesteś. W sekcji głównej możesz zobaczyć zarówno jaki jest budżet i liczba obywateli w kraju. Również w sekcji głównej znajduje się lista bonusów oferowanych przez rząd danego kraju, opis każdego premii oraz warunków uzyskania premii: energia do przekazania i premii walki i produktywności dla premii pracy.
Zauważ, że nie jest określony maksymalny bonus, który może być osiągnięty, jeśli spełniają najwyższe wymagania dotyczące tej premii.
Przykład: jeśli masz 1 energii, otrzymają Państwo 1% zarejestrowanego premii rządowej, jeśli masz 100 energii, otrzymasz 100% wskazanej premii.
Premia praca jest odbierany w zależności od wydajności, na przykład, aby otrzymać 10% bonus trzeba będzie mieć 70 wydajność, maksymalna wydajność jest 700. W sekcji Wydajność można zobaczyć, jakie czynniki wpływają na nią i jak możesz je rozwijać.


Partnerzy ( Partners)
W tej sekcji można kupić akcje gry MarketGlory.
Kiedy saldo osiągnie 10.000 euro otrzymasz 1 cent za każdą akcję trzymasz. Chwila saldo osiągnie 10.000 złotych otrzymasz 0,01 złote za każdą akcję własnością. Możesz sprzedawać i kupować akcje od innych graczy.
Euro są dodawane do salda funduszu gry, gdy:
• firma jest tworzona
• miejsce pracy jest tworzone
• wycofanie z gry Euro jest pomniejszane o prowizję 20%
• walka jest natychmiast zakończona
• udziały są nabywane

Podatki w grze:
- Kiedy wypłacasz pieniądze z firmy pobierane jest 5%, które trafia do budżetu państwa.
- Kiedy otrzymujesz % udziałów od refferala pobierane jest 25%, które trafia do budżetu państwa.
- Kiedy zbierasz bonusy pobierane jest 25%, które trafia do budżetu państwa.
- Kiedy dostajesz wynagrodzenie za pracę pobierane jest 25%, które trafia do budżetu państwa.Wypłata pieniędzy z Gry :
- W zakładce "Withdraw Euro" możesz wypłacic swoje pieniądze. Minimalna ilość jaką mozna wypłacić to 20 euro. Pieniądze zostaną przesłane na konto przez Ciebie podane.

Arena :
Jeśli walczysz na arenie jesteś nagradzany każdego dnia w zależności od rangi osiągniętej na arenie.
Wszyscy obywatele Market Glory , którzy mają co najmniej 5 punktów energetycznych, a przynajmniej 1 broń do ataku i obrony  może uczestniczyć w konfrontacji na arenie, która odbędzie się natychmiast, bez czasu oczekiwania, a wszyscy użytkownicy mogą zostać zaatakowani.
Każdy kto wygrał bitwę poprawi poziom mocy swojej postaci, w zależności od poziomu pokonanego gracza.
W zależności od rezultatów na arenie, otrzymasz premię w euro, które podaje się raz dziennie.

Czy konto może zostać usunięte :
- Może. Dzieje się to automatycznie w momencie, gdy jesteś nieaktywny przez 30 dni.

Affiliates
W tej w sekcji można znaleźć własny link, który możesz wysłać do wszystkich swoich znajomych. Ci, którzy będą rejestrować się na ten link zostaną Twoimi poleconymi.

Skierowania ( referrals)
Poniżej znajduje się lista Twoich poleconych.
Dostajesz maksymalnie 10% (w zależności od Twojej energii) ich zarobków. Po zaproszeniu gracza do gry jest on blokowany automatycznie na 100 dni (blokowany, czyli nie może zostać Ci odebrany). Po tych 100 dniach możesz go znów zablokować (z odpowiednią opłatą). Jeżeli nie będzie zablokowany to każdy inny gracz może go zaatakować i Ci go odebrać.


GM SHOP
GM Shop został stworzony, żeby pomóc kupować produkty ludziom w krajach, w których nie ma produktów na rynku. Pieniądze, które zostały zapłacone w GM Shop trafiają do GM Fund.
Notka: Ceny na GM Shop są dwukrotnie większe od ceny produkcji. Ceny na GM Shop będą się zmieniać w zależności od stawek za prace oferowanych w grze.
Pieniądze zebrane w GM Fund będą rozdawane do budżetów państw, żeby poprawić ich gospodarkę.


Alarmy (Alerts)
W tej sekcji zostanie poinformowany gdy jedna z tych firm nie ma surowców lub pieniędzy na pensje.

Każdy człowiek zasługuje na poznanie strategii gospodarczych, aby rozpocząć własną działalność gospodarczą w Market Glory.
Razem jesteśmy zespołem i nie ważne kim jesteś, gdzie jesteś, to ważne, że wszyscy jesteśmy zespołem, aby cieszyć się Market Glory.
Wszyscy ludzie na całym świecie mają możliwość korzystania z Market Glory oraz przyczynienie się do rozwoju systemu i można osiągnąć sukces zarówno w życiu wirtualnym i rzeczywistym.