VirtConomics

VirtConomics jest darmową grą online, do której nie ma potrzeby instalowania dodatkowych programów na komputerze, obsługują ją najprostsze przeglądarki. Po rejestracji każdy gracz zostaje biznesmenem i ma możliwość  planowania spotkań biznesowych, podejmowania pracy, ma możliwość otworzenia własnego przedsiębiorstwa i sprzedaży swoich produktów. Rejestracja jest całkowicie darmowa!

 

Jak można zarobić prawdziwe pieniądze?


 W grze dostępne są3 różne waluty: PLN, XAU (złoto) i EURO. Wykonując różnorodne działania w grze  takie jak praca, spotkania biznesowe, prowadzenie firmy i sprzedaż produktów zarabiasz w złotówkach . Aby zmienić polską walutę na Euro najpierw trzeba zakupić XAU w zakładce „Financial Market XAU” a następnie w „EURO Financial Market” zakupić euro. Euro wirtualną walutę możemy wymienić na prawdzie EURO na poziomie 1:1. Na kurs walut w grze wpływa kupno/sprzedaż na rynku walutowym. Gdy uzbieramy 20 Euro możemy je wypłacić pamiętając ze opłata od naszej wypłaty wynosi 25%.

Co to jest WPŁYW?

Wpływ jest najważniejszym wskaźnikiem w VirtConomics, od niego zależy 90% naszych dochodów. Oprócz wyższych dochodów jest on nam potrzebny na spotkaniach biznesowych, gdyż tylko wyższy wpływ pozwala nam wygrać spotkanie i przekonać innego przedsiębiorcę aby został naszym zwolennikiem i oddawał nam 15% swoich dochodów.

Wzór:

Wpływ = [(energia + wiek) * inteligencja] /100 

Energia

Jest ważnym współczynnikiem gdyż od jej poziomu zależy nasz Wpływ. Zwiększamy ja poprzez zakup  dóbr konsumpcyjnych  dostępnych w „Goods Market”. Energia spada co godzinę i po każdym spotkaniu o 5%.

Dom (house)-  dostarcza energii jego jakość zależy od producentów. Jakość domu waha się od 12,5 -25. Zapewnia punkty energii w ciągu dnia:

x/24   x- jakość domu

przykład najlepszy dom 25

25/24 – daje nam 1 energii co godzinę.

 

Dom nie zużywa się raz zakupiony wystarcza do końca gry. Kupując dom należy pamiętać ze tylko w jednym możemy mieszkać resztę  jesteśmy wstanie wynająć. Dom daje nam energie tylko jeśli w nim mieszkamy.

Wynajęcie domu zakładka  „Goods Market” „rent a house” i pojawi się lista z dostępnymi domami.

Odzież (Cloters) - dostarcza energii jakość jego zależy od producenta 12,5 -25 i zwiększa się powoli w ciągu 24h.

Jedzenie (Food)dostarcza natychmiastowo energii można je włączać co 6h. Energia dostarczana przez żywność zależy od jakości max 25 energii.

Picie (Drinks)- zapewnia natychmiastową energie i można je spożywać co 24h. Energia dostarczona przez Picie zależy od jakosci.

Lodówka(Fridges)- służy do przechowywania żywności i picia. Można w niej schować 25 produktów które będą automatycznie włączane.